Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rocket-sport.pl/includes/menu.inc).

Woda - jakimi sposobami powinno się tę substancję skutecznie składować?

Woda jest jedną z bardziej istotnych substancji, która potrzebna jest nam do życia. Bez niej nasze ciało nie może długo przetrwać. Już po kilku godzinach bez odrobiny wody wyraźnie widoczne są symptomy odwodnienia – stanu, który stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale także życia. W efekcie rozmaitych sytuacji wody w kranie może nie być. Dzieje się tak między innymi na skutek przeróżnych awarii, które mogą pojawić się w każdym miejscu. Również powodzie i różne kataklizmy sprawiają, że dostęp do wody pitnej może być poważnie ograniczony.


woda
Source: pixabay.com
W takiej sytuacji woda musi zostać do ludzi w jakiś sposób dowieziona. Wyjściem z sytuacji okazują się być wówczas zbiorniki na wodę. Zbiorniki na wodę 1000 l to wybór bardzo dobry, jeśli woda ma odpowiedzieć na potrzeby wielu osób. Ilość ta w zupełności wystarcza na kilka dni. Zbiorniki na wodę 1000 l - na przykład takie jak te: pojemniki plastikowe na wodę 1000l, to jednak zbiorniki, w których najczęściej dowożona jest woda w której można się umyć. Oznacza to, że takiej wody nie należy używać do gotowania i picia. Zbiorniki na wodę 1000l mają zazwyczaj postać cystern, które mają w specjalny kranik. Poważnie usprawnia on czerpanie wody ze zbiornika i umożliwia szybkie nalanie wody w podstawione naczynie. Zbiorniki na wodę muszą być oczywiście szczelne – woda nie może z nich wyciekać. O wiele większe wymagania dotyczą zbiorników, w których dowożona ma być woda przeznaczona do spożycia. Zbiorniki do wody pitnej mogą mieć bardzo różną pojemność. Najczęściej również są bardzo duże, przez co dowieźć można wodę większej liczbie osób. Muszą one – podobnie jak zbiorniki na wodę 1000 l – być przede wszystkim szczelne. Ważne jest, aby były perfekcyjnie czyste. Zbiorniki do wodny pitnej muszą gwarantować idealną czystość wody, tak jak gwarantują to one: W przeciwnym razie dowieziona woda może stwarzać zagrożenie epidemiologiczne. Pojemniki takie powinny być regularnie myte, a woda w nich dostarczona musi zostać zużyta w ściśle określonym czasie. Po jego upływie woda - jak uzdatnić - może zostać zużyta na przykład do podlania roślin w ogrodzie. Wody nie należy już wówczas wykorzystywać do celów kulinarnych.


czysta woda
Author: Niyati Bane
Source: http://www.flickr.com
Braki wody mogą przytrafić się w różnym czasie w przeróżnych miejscach kraju. W czasie minionego lata woda musiała być dowożona ze względu na długo utrzymującą się suszę – studnie po prostu wysychały. Bez względu na to z jakiego powodu woda ma być dowożona musi być ona odpowiednio przechowywana. Pojemniki na wodę spełniać powinny mnóstwo precyzyjnie określonych norm, które są wyjątkowo restrykcyjne w przypadku tych pojemników, w których transportowana ma być woda pitna. Muszą one dawać pewność, że woda nie zostanie zanieczyszczona, a jej spożycie nie będzie wiązało się z żadnym zagrożeniem. W przeciwnym wypadku pojemniki nie mogą być używane do dostarczania wody, która przeznaczona jest do picia.