Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rocket-sport.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zwiększyć nasze bezpieczeństwo na drodze?

Mamy połowę grudnia. Jak każdego roku w tym okresie jesteśmy bardzo zabiegani. Porządkujemy, robimy zakupy - przygotowujemy się do chyba najbardziej uwielbianych świąt w ciągu roku. Przygotowania oczywiście zabierają nam dużo czasu. Należy bowiem zakupić pachnącą choinę jak też tradycyjnego karpia. Najlepiej aby była to ryba już przyszykowana, a nie jak było to kiedyś - żywa ryba męcząca się w wannie, nie wspominając już o mieszkańcach domu, którzy są zmuszeni czekać z kąpielą.

samochód zimą
Author: MIKI Yoshihito
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze przedtem trzeba wyręczyć Mikołaja. Grudzień to także miesiąc w którym zazwyczaj rozpoczyna się na dobre zima, a więc pora roku która cieszy chyba tylko dzieci uwielbiające lepić bałwanki i jeździć na sankach. Dla nas dorosłych jest to głównie kłopot, oraz przyczyna do narzekań. Często nie podoba nam się wygląd szos po pierwszych opadach śniegu. Odpowiedzialne służby przeważnie bywają zaskoczone, choć zima nie jest przecie niczym nowym. Ale trzeba też uczciwie powiedzieć, że w tymże czasie i sami kierowcy bywają lekkomyślni. Poprzez źle rozumianą gospodarność niektórzy z nas stwarzają zagrożenie. Tak na przykład niewłaściwe opony powodują, iż nasz pojazd może w trudnych warunkach zachowywać się w sposób nieprzewidywalny. Opony zimowe zatem to konieczność.

auto przygotowane na zimę
Author: Henry Söderlund
Source: http://www.flickr.com
Dobrze jest je zamontować już pod koniec listopada, tak by przed Bożym Narodzeniem mieć już spokój. Takie działanie nastręcza odwiedzin w specjalistycznym warsztacie, a czekanie na ostatnią chwilę może skutkować nie jedynie długim oczekiwaniem ale także wyższą ceną za zrealizowane usługi. Wiadomo że kiedy zwiększa się zapotrzebowanie - rosną też ceny. Zapraszamy na stronę:

Musimy również pamiętać wyruszając na zimowe ferie, iż opony zimowe mogą nie być wystarczające kiedy zima - Sól drogowa Gaster - jest taka jaką powinna być. Wysoko w górach drogi mogą być nie tylko bardzo zaśnieżone, lecz także oblodzone. W połączeniu z trudnym ukształtowaniem terenu możliwe że konieczne będą również łańcuchy na koła. Szczególnie ważne będzie to w wypadku ciężkich samochodów. Zmniejszy to w znacznym stopniu normalne w tym okresie zatory i zapobiegnie niebezpiecznym, czasem nawet śmiertelnie niebezpiecznym sytuacjom na drodze, a nasza podróż na zimowy wypoczynek stanie się o wiele przyjemniejsza.