Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rocket-sport.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób samodzielnie uzupełnić zeznania podatkowe PIT?

Rozliczenie podatku za 2014, tak samo jak za każdy rok, jest obowiązkiem każdego płatnika podatków. Trzeba to zrobić co roku do ostatniego dnia kwietnia. Współcześnie nie musimy już nawet korzystać z usług biur podatkowych, gdyż sami świetnie poradzimy sobie z niniejszym zadaniem. W jaki sposób w takim razie samodzielnie uzupełnić PIT?
finanse
Pierwszym krokiem jest zdecydowanie czy chcemy rozliczenie podatku za 2014 zrobić w sposób tradycyjny, czy może skorzystać ze specjalnych aplikacji komputerowych (idź do strony). Programy komputerowe nie tylko prowadzą nas krok po kroku przez cały proces, ale nawet umożliwiają wysłanie dokumentów przez internet do danego Urzędu Skarbowego. Niezależnie od wybranej metody, należy mieć przy sobie dokumenty przesłane przez naszego pracodawcę bądź inne instytucje, jeśli bierzemy rentę, emeryturę albo stypendia. W dokumentach tych zapisane są dane odnośnie dochodów a także zaliczek wziętych na opłacenie podatku.

Jeżeli opisywany artykuł Cię zafrapował, to bez zwłoki kliknij ten link, gdyż on również Cię zainteresuje - to niezwykle ważna strona.

Wszystkie przedsiębiorstwa oraz instytucje muszą wysłać niniejsze oświadczenia do 28 lutego. Poza tymi dokumentami trzeba też posiadać stosowny wniosek – w przypadku, gdy uzupełniamy PIT w aplikacji, nie musimy się o to martwić (gotowe wnioski można uzyskać między innymi w Urzędzie Skarbowym albo pobrać je na stronie internetowej powyższej placówki).


finanse
Potem drukujemy go w domu bądź w drukarni. Czasem możemy mieć formularz z poprzedniego roku, ale nie zawsze jest on aktualny, więc lepiej wziąć nowy. Siadając do zeznania podatkowego niezbędny będzie jeszcze dowód tożsamości, numer PESEL i numer NIP. Dzięki niniejszym danym bez trudu uzupełnimy wszystkie potrzebne rubryki (aktualne informacje). Co mieści się w dokumencie zeznania podatkowego? Pierwsza strona to dane osobowe, do których zalicza się również adres zameldowania. Oprócz tego znajdują się tutaj rubryki, w których należy wpisać rok podatkowy oraz czy rozliczamy się wspólnie z małżonkiem.

Sądzisz, że ten wpis jest ekscytujący? Jeśli tak, kliknij tutaj - ten serwis (www.rathgeber.pl/produkty/tabliczki-i-litery-metalowe) przedstawia zbliżone zagadnienia, one również są warte przeczytania.

Niezbędna jest także informacja czy niniejsze rozliczenie jest pierwszym składanym podczas tego roku kalendarzowego. Na następnej stronie zamieszczamy informacje co do zarobków, kosztów ich pozyskania oraz zaliczek na podatek oraz należnych ulg. Ostatnia strona jest podsumowaniem wszystkich wyliczeń.

Na koniec powinniśmy pamiętać o podpisie, bez którego żadne zeznanie nie jest ważne (przy wysyłce online nie jest przymusowy).