Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rocket-sport.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób przeciwdziałać pożarom mieszkań?

Wielokrotnie słyszymy w mediach o różnorodnych pożarach budynków, w tym domów mieszkalnych. Najstraszniejsze jest to, iż w ogniu nierzadko umierają ludzie. Jednak prawdą jest, że niektórych z nich można bez wątpienia uniknąć. Warto zatem przekonać się, w jaki sposób zapobiegać różnorodnym wypadkom powodowanych ogniem.


alarm przeciwpożarowy
Author: Ben Schumin
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim w każdym budynku, szczególnie użytku publicznego, musi być dostępna instrukcja ppoż. Profesjonalna instrukcja powinna być bardzo pomocna i w niektórych sytuacjach może nas chronić przed przykrymi przypadkami, a jednocześnie umożliwić zdobyć wiedzę na temat odpowiedniego zachowania w sytuacji wystąpienia pożaru. Pomocny będzie także sprzęt PPOŻ.

Powinniśmy wiedzieć, iż zarówno w mieszkaniu, jak również w biurze albo pomieszczeniach publicznych, w bardzo prosty sposób można skutecznie przeciwdziałać pożarom. Przede wszystkim nie możemy rzucać niedopałków bezpośrednio do kosza na śmieci.

Powstała moja strona - wejdź w poniższy link, poczytaj treść oraz zostaw proszę jakiś komentarz. Będziemy bardzo zadowoleni.

Jeśli palimy papierosy w środku pomieszczeń, powinniśmy wyrzucać pozostałe niedopałki, popiół oraz spalone zapałki. Nigdy nie możemy pozostawiać ich w zasięgu ręki dzieci.

Takie same zasady panują w mieszkaniach. Jeśli jesteśmy palaczami, nigdy nie powinniśmy palić w łóżku. Wszelkie zapałki oraz zapalniczki trzeba trzymać daleko od dzieci.

Prezentowany materiał przedstawia naprawdę ważne kwestie, jednak zobacz poza tym te informacje - na pewno uznasz, że są warte zapamiętania.

Nie możemy przechowywać w obiektach mieszkalnych łatwopalnych substancji, a także stosować łatwopalnych preparatów do usuwania plam.

Co roku powinniśmy sprawdzać system ogrzewania, jeżeli posiadamy elektryczne ogrzewanie. Trzeba także we właściwy sposób wyciągać wtyczki z kontaktu i absolutnie nigdy nie możemy zastępować bezpiecznika domowej metody urządzeniem. W firmach tego rodzaju usługi BHP Warszawa (przeniesiony tutaj) są normą, a w gospodarstwie domowym nierzadko o to się nie troszczymy.

We wszystkich miejscach, gdzie niebezpieczeństwo wystąpienia ognia jest największe, powinny być składowane koce przeciwpożarowe lub też gaśnice. W obiektach, w jakich każdego dnia znajduje się bardzo wiele ludzi, niezbędnie powinny być zainstalowane urządzenia do wykrywania dymu.

Oczywiście w bardzo wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie przeciwdziałać pożarom, które powstają z wielu powodów, nie tylko przez niewłaściwe działania ludzi. Należy jednak zachować odpowiednią ostrożność czy zdrowy rozsądek i można uniknąć niebezpiecznych zdarzeń - .