Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rocket-sport.pl/includes/menu.inc).

Serdeczność w stosunku do drugiej osoby bez dwóch zdań się opłaca. Czemu warto być życzliwym dla innej osoby?

Czy wiesz na czym polega efekt wyświadczonej przysługi? Na pewno zdajesz sobie z tego sprawę, bo nie raz tego doświadczyłeś. Jest też nazywany efektem Benjamina Franklina. Tendencja do zmiany postawy na przyjaźniejszą co do ludzi, dla których zrobiło się jakąś dobrą rzecz lub uczynek. Czy spotykasz się z tym co rusz we własny życiu?
mężczyźni rozmawiający na ulicy
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com
Efekt wyświadczonej uprzejmości często tłumaczy się na zasadzie kategorii rozbieżności poznawczej. Zrobienie jakiejś dobrej rzeczy dla innej osoby, tym bardziej w momencie, kiedy za nią nie przepadamy albo jest dla nas obojętna, może powodować dziwny stan, swego rodzaju napięcia. Aby zmniejszyć taki dysonans zmieniamy postawę, coś jakby dobry uczynek dla takiej osoby bierze się z tego, iż ją lubię. Nawet jeśli przed podjęciem pomocy ta kwestia była dla nas zupełnie inna. Czasem doświadczamy tego stanu, chociaż przebiega on różnie oraz nie jest obowiązkowo taki, jak ten przedstawiony powyżej. Prawda jest taka że, jeżeli komuś pomagamy to czujemy się lepiej, mamy dobry humor, dlatego iż komuś pomogliśmy. Ogarnia nas uczucie wypełnienia dobrego uczynku.

Jednostki wierzące mogą również widzieć to tak, iż na tym właściwie polega pomaganie bliźniemu. Może się to przez to łączyć z koncepcją zbawienia, która urzeczywistnia się przez wierzenia, lecz też przez pomaganie jakiemuś człowiekowi. To także łączy się z szeroko pojętą życzliwością, gdy mijamy jakąś osobę na ulicy oraz jesteśmy dla tej mijanej osoby mili lub tak normalnie na naszej twarzy pojawia się uśmiech. Na różnych poziomach odnajdziemy zastosowanie tej zasady (). W ostatnim czasie na przykład powstają portale, gdzie możemy wystawić coś nie biorąc za to pieniędzy.

Czy masz chęć dowiedzieć się czegokolwiek nowego na przedstawiany temat? Jeśli tak, to idealnie, ponieważ ta oryginalna witryna (http://www.nyloncoffee.pl/foldery-reklamowe) zapewne również Cię zafascynuje.

Dlaczego jest to tak popularne? Na pewno z jakichś pobudek osobistych, żeby pozbyć się konkretnej rzeczy, gdyż nie mamy na nią miejsca, ale bardziej czynimy tak, aby komuś ofiarować taką darmową rzecz.Produkty spożywcze
Author: Janet McKnight
Source: http://www.flickr.com
Skoro nam nie będzie już potrzebna, to czemu inna osoba nie ma z tego korzystać. Tak wygląda to w różnych częściach kraju, jak oddam za darmo Olsztyn. Doskonale to działa, gdyż z jednej strony mamy osobę, która coś zyska, a z kolejnej osobę, która jest w stanie coś oddać i poczuć się miło z tym faktem, iż zrobiło się komuś taką niespodziankę.