Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rocket-sport.pl/includes/menu.inc).

Przychodzi pora złożenia rozliczenia podatkowego, pamiętaj, by przekazać 1% podatku na dobry cel

Co roku podatnicy dostarczają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swoje przychody za miniony rok oraz rozliczają podatek za pomocą formularza PIT. Od pewnego czasu mają też prawo oddać 1% swego podatku na działalność organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu ta suma nie trafia do fiskusa, lecz do organizacji, która wykorzysta ją w swej działalności.

Przeznaczenie 1% podatku jest proste i nic nie kosztujekalkulator i zwrot podatku
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Aby przekazać organizacji pożytku publicznego 1% swojego podatku, nie trzeba wielkiego zaangażowania. W rzeczywistości wystarczy tylko w odpowiedniej rubryce PIT (zobacz wypełnienie pit przez internet) wskazać numer KRS organizacji, którą chce się wesprzeć tą kwotą. Przy pomocy numeru KRS Urząd Skarbowy może natychmiast znaleźć konto fundacji albo innej organizacji, jaka ma dostać pieniądze. Wspomniany numer podatnik może wprowadzić własnoręcznie albo zlecić wypełnienie PIT (zobacz pit 37 krok po kroku 2020) firma księgowa, która trudni się rozliczeniem podatku. Podatnik z tytułu przekazania 1% nie ponosi żadnych kosztów, po prostu niewielki odsetek jego podatku przekazywany jest na konto organizacji pożytku publicznego zamiast do Skarbówki -

Sporo organizacji czeka na wsparcie

Należy rozważyć przekazanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Są to przeróżnego rodzaju fundacje, które trzymają pieczę nad chorymi dziećmi, bezdomnymi zwierzętami, starszymi ludźmi lub zajmują się ratowaniem środowiska naturalnego. W wielu przypadkach da się 1% przeznaczyć również dla chorującego dziecka ze znajomej rodziny. Wielokrotnie fundacje te borykają się z wielkimi trudami finansowymi i mogą funkcjonować tylko w oparciu o dobrą wolę ludzi. 1% podatku jest dla nich prawdziwą pomocą.

Jeżeli nie masz pojęcia, jaką organizację pożytku publicznego wesprzeć

obliczenia związane z podatkami
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Istnieje tak wiele istotnych organizacji, że miewa się duży problem ze znalezieniem tej jednej, której odda się swój 1%. Ze szczegółową listą takich organizacji można zapoznać się w sieci internetowej, chociażby wpisując frazę "Przekazanie 1% podatku na opp". Pozyskane linki pomogą poznać przebieg przekazania jednego procenta, jak również z spisem organizacji, jakim można tę kwotę przesłać. Nie warto zachowywać tych pieniędzy dla fiskusa, szczególnie, że tak wiele osób oraz organizacji liczy na pomoc szczodrych ludzi.