Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rocket-sport.pl/includes/menu.inc).

Plusy silikonowych akcesoriów do kuchni

Wielkie, nieporęczne stolnice które zsuwają się z blatu podczas wałkowania odchodzą do lamusa. Po co się męczyć z czymś, co trudno będzie umyć, trudno to schować, a co kładzione na polakierowanym blacie może go nawet porysować?
Obecnie coraz to częściej panie domu (rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne) używają stolnice z silikonu. Jakie wartości ma wspomniana stolnica? Używając estetycznej szerokiej stolnicy silikonowej zapewniasz sobie nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale też element modnego wystroju. Stolnica silikonowa dobrze przywiera do blatu , a po użyciu łatwo zwiniesz ją w rulon.

Przy pomocy stolnicy silikonowej już o wymiarach 40x50 cm przygotowujesz nawet duże porcje ciasta, rozwałkujesz je z łatwością, nie przemieszczając stolnicy po blacie, bez rysowania jego powierzchni. Po zastosowaniu silikon bez trudu umyjesz, zwiniesz w rulon po czym schowasz do szuflady, lub zostawisz na blacie w charakterze podkładki pod nagrzane naczynia.

Jeżeli uważasz, że informacje w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku (https://krzewydrzewa.pl/grusza-konferencja-karlowa-p-180.html), pod którym znajdziesz dokładniejsze opracowania zagadnień - link znajduje się tutaj.

Chociaż stolnice takowe wykonane są z odpornego silikonu, jednak zaleca się stosowanie przy nich noża z plastiku.

Stolnica silikonowa pozwala na wałkowanie ciast wprost na kuchennym stole. W czasie wałkowania stworzona z silikonu stolnica nie przemieszcza się, co jest jej ogromną zaletą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że takowej silikonowej stolnicy nie trzeba podsypywać mąką, bowiem dzięki właściwościom silikonu ciasto do niej nie przywiera.Kiedy mamy już przygotowane ciasto (przykładowo na rogale bądź wypieki świąteczne), wprost na stolnicy, bez najmniejszego kłopotu możemy przygotować je do pieczenia, dzięki wyrysowanej na stolnicy miarce, ogromnie ułatwiającej pracę. Godny uwagi jest również fakt, że sprzątanie kuchni jest nadzwyczaj szybkie.

Wymycie stolnicy silikonowej, podobnie jak wszelkich silikonowych akcesoriów kuchennych, zajmie dosłownie parę sekund, potem wystarczy ją osuszyć, zawinąć w rulonik, i odłożyć do szafki kuchennej szuflady Zalety stolnicy silikonowej, jakie odnotuje każdy kto jej używa to: nieprzywieranie ciasta do powierzchni stolnicy, brak konieczności podsypywania ciasta mąką, możemy stosować każdy wałek do ciasta, odpowiednie przyleganie do blatu kuchennego (które znacznie ułatwia wałkowanie ciast), przydatna miarka na stolnicy oraz elastyczność, dzięki której zajmuje ona niewiele miejsca w naszej kuchni.