Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rocket-sport.pl/includes/menu.inc).

Opakowania i nasze otoczenie - jak to wpływa na naszą codzienność

Jak wynika z wielu badań estetyka przestrzeni nie jest czymś istotnym dla dużej grupy ludzi. Wiele z takich osób nawet nie zdaje sobie sprawę, czym owa estetyka jest. Zresztą, skąd mają wiedzieć, gdy nie interesowali się estetyką przestrzeni, żyli całe lata w komunizmie, gdzie było szaro i niezbyt ładnie. Często takiej grupie osób starcza tak zwana „pasteloza”, czyli bloki odmalowane na bardzo jaskrawe, niezbyt dobrze dobrane kolory. Widać je w każdym polskim (większym czy mniejszym) ośrodku miejskim. Są pomazane różnymi\różnorodnymi kolorami, aby było jak najbardziej kolorowo.
opakowania
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Od razu mówię, że w żaden sposób nie jestem uprzedzony do kolorów, lecz „pasteloza” nie ma nic wspólnego z kolorami i dobrym smakiem.

W opisywanym tutaj tekście przeczytasz fascynujące informacje, jednak sprawdź również, co znajdziesz w najnowszym wpisie. Bez ociągania zwyczajnie go kliknij!

To działanie, jakiego za parę lat będziemy się wstydzić, tak jak dzisiaj wstydzimy się wielu reliktów komunizmu. te bloki, zamalowane w jaskrawe kolory, mieszające się kolorystycznie nawzajem prezentują się jeszcze bardziej beznadziejnie, kiedy mają już trochę lat.

Nieodmalowane po tych paru latach wyglądają jeszcze gorzej niż szare bloki, ponieważ zacieki, które tam się zbierają tworzą beznadziejną mieszankę wybuchową. W nowoczesnej architekturze jest wiele interesujących projektów, co ważne, bez niepotrzebnych udziwnień i innych zbędnych detali. Zamiast bazgrać po danym bloku różnymi kolorami, gdzie zielony sąsiaduje z żółtym i czerwonym, a obok nich jest pas koloru niebieskiego, do wyboru są wspaniałe, stonowane kolory, jak beż. Co więcej, bloki pomalowane jednym kolorem wyglądają lepiej niż kilkoma kolorami. Wiadomo, że często to nie jest problem kolorów,
opakowania
lecz zbyt pokręconej ”pomysłowości” twórcy.

Stara się on zrobić pewien wzór, który nie wiem, ma coś artykułować, mówić, wskazywać? Nie wiadomo, w największej ilości przypadków prezentuje się to jak zbiór zupełnie różnych i niedopasowanych kolorów, niestety. Smutne również jest to, iż w naszej kulturze nie dba się o wiele rzeczy. Dosyć często istnieje pewność, że dom się stawia, aby stał, a jedzenie się gotuje, by jeść. Taka jest jak najbardziej ich podstawowa rola, jednak bardzo istotnym jest wygląd tego postawionego domu lub opakowania produktów kulinarnych. Pojawiają się tutaj także inne rzeczy, jak pakowanie saszetek czy wygląd stron internetowych. One też często wyglądają, jak ta cała pasteloza.

Jeśli sądzisz, że musisz odnaleźć podobne materiały, to przeczytaj wskazówki (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-kielce) - to trochę inny punkt widzenia, jednak też jest warty zainteresowania.

Jakie jest na to lekarstwo? Zaczynać od siebie, przekonywać nieprzekonanych i rozwijać swój gust.