Najlepsze sposoby izolowania i ocieplania. Co możemy zabezpieczyć pianką poliuretanową?

Na wczesnym etapie wznoszenia domu decyduje się o sprawach odnoszących się do tworzyw budowlanych. Od fundamentów aż do poddasza, dom powinien być odpowiednio zabezpieczony, aby nie wyszła wilgoć, a wraz z nią grzyby czy pleśnie. Wśród budowlańców przez lata funkcjonowało przyzwyczajenie do klasycznych metod izolacji. Ale - jak wynika z badań – izolacje te tracą określone właściwości po upływie kilku lat.


Wiele przedsiębiorstw, które przekonały się do nowych, efektywnych rozwiązań, zapewnia je także swoim kontrahentom i rekomenduje obejrzeć zakończone prace, żeby przekonać się, że wybór będzie dobry.
izolacja
Source: pixabay.com

W trakcie wznoszenia domu zawsze rozpatrujemy go w kategoriach inwestycji na długie lata i ponosimy w związku z tym duże koszty, dlatego też każdy krok jest dobrze przemyślany. Izolacja pianką wydaje się być naprawdę korzystnym rozwiązaniem – nie tylko cenowo, ale też wytrzymałościowo. Zobacz: kliknij i wybierz . W zapadnięciu decyzji może pomóc dokładna kalkulacja. Poza zwykłą kalkulacją cen w biurze architektonicznym, dochodzą wymierne argumenty np. spokój na długie lata czy niższe koszta ogrzewania. Potwierdzono w wielu badaniach, iż różnica w kosztach między pianą a starymi sposobami izolacji zwraca się w niższych kosztach ogrzewania po pierwszym sezonie grzewczym. Kiedy jesteśmy zdecydowani na izolację pianką, rozeznajmy się w firmach ją nakładających, czy sprawdzają efekty swej pracy termowizją
ocieplanie
.


To najszybszy i natychmiastowy sposób sprawdzający jakość tej technologii. Izolacja pianką sprawdzi się na strychu, lecz też przy fundamentach. Ubytki ciepła przez dach mogą sięgać nawet 35 procent, więc zaizolowanie poddasza jest bardzo ważne, gdy musimy zminimalizować straty energii. Z kolei izolacja pianką przy gruncie z pewnością zapewni suchy i ciepły dom. Pianka powiększa swoją objętość i dostaje się nawet do trudno dostępnych zakamarków, co jest jej dużym plusem. Upływający czas nie ma na nią niekorzystnego wpływu, gromadzi ciepło w domu, jednocześnie pozwalając na jego oddychanie – czyli nie ma ryzyka, iż będzie gromadziła się woda.

Nie ociągaj się! Jeśli zaintrygował Cię nasz wpis, to przejdź na adres tej witryny i zobacz, co dla Ciebie z zaangażowaniem przygotowaliśmy.

Ponadto, doskonale trzyma się różnych struktur: tynków, betonu, drewna czy szkła.