Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rocket-sport.pl/includes/menu.inc).

Na jakie rzeczy dobrze jest zwracać uwagę w czasie wybierania opon? Które czynniki są najbardziej istotne?

Każdy samochód ma właściwie dopasowany rozmiar opon, jakie są najwydajniejsze oraz sprawdzają się dobrze. Wybór opon oczywiście powiązany jest z rodzajem samochodu, jego mocą i rokiem produkcji. Co ważne nie powinniśmy wybrać opon mniejszych aniżeli fabryczne, zaś montaż opon o większym rozmiarze jest możliwy, lecz należy kierować się pewnymi zasadami. O czym jeszcze musimy pamiętać?


opony
Source: pixabay
Możliwe zamienniki rozmiarów opon w danym samochodzie są podane w instrukcji pojazdu albo w specjalistycznych katalogach. Aby w odpowiedni sposób dopasować inny rozmiar niż ten polecany, potrzebne są informacje odnośnie wielkości felgi, rodzaju samochodu i silnika. Opona musi mieć również taką samą fakturę, powinna być radialna lub diagonalna. Najważniejsze natomiast, by miała ten sam indeks prędkości i nośności. Rozmiar wyszczególniony jest na boku opony. Jeśli są wątpliwości czy jest odpowiednio zastosowany, musimy się upewnić w instrukcji samochodu. Żeby kupić właściwą oponę należy odpowiedzieć sobie na parę pytań - hurt opony mysłowice. Przede wszystkim, duże znaczenie ma sposób naszej jazdy, to oznacza, czy jeździmy spokojnie czy może bardziej w stylu sportowym? Gdzie jeździmy? Czy częściej po mieście, a może w dalekie trasy? Czy te dalsze trasy wiodą po spokojnych drogach czy też górskich ścieżkach?


opony
Author: Levente
Source: http://www.flickr.com
Dobrze także się zastanowić, na jakich rzeczach nam właściwie zależy? Czy w większym stopniu na tym, by miały świetną przyczepność na suchej powierzchni oraz korzystniej spisywały się na wilgotnym podłożu? Zależy nam na lepszym przebiegu czy mniejszym zużyciu paliwa? W 2012 roku wprowadzono etykiety na oponach, którą mówią nam o efektywności paliwowej, jak również przyczepności na mokrym podłożu oraz poziomie hałasu.

Nie wahaj się - w poszukiwaniu ciekawego Cię wpisu kontynuuj klikanie (https://firetms.com/pl/) w kolejne linki. Po pewnym czasie zapewne znajdziesz coś fajnego.

eśli ważne są dla nas powyższe kryteria to dobrą oponą okaże się dla nas ta ze znakiem A, zaś w przypadku poziomu hałasu z najmniejszą liczbą porównując do produktów o tym samym rozmiarze. Bardzo ważne przy wyborze opony jest bezpieczeństwo. Nie warto decydować się na opony użytkowane wcześniej, jakie nie wiadomo skąd pochodzą. Mogło być tak, iż tego typu opony były użytkowane na paru różnych pojazdach i to przez ileś sezonów.