Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/rocket-sport.pl/includes/menu.inc).

Na co zwracać uwagę kupując auto z drugiej ręki

W chwili,gdy decydujemy się na zakup samochodu zawsze pojawia się wiele dylematów. Jeśli kupujemy auto bezpośrednio z salonu, zazwyczaj kluczowy jest wybór marki i konkretnego modelu. To, na co zwracamy uwagę to wielkość, jakość wykończenia, kształt bryły czy kolor pojazdu. Ważną kwestią są także wszelkiego rodzaju gadżety i ogólne wyposażenie. Gdy natomiast postanawiamy nabyć auto używane, do wymienionych powyżej spraw dochodzi jeszcze bardzo ważny aspekt, jakim jest ocena stanu technicznego.

spotkanie inżynierów
Author: Office of Naval Research
Source: http://www.flickr.com
Musimy mieć na uwadze fakt, iż kilku- czy kilkunastoletnie auto, które miało już swojego właściciela, lub nawet kilku, będzie już do pewnego stopnia zużyte . W związku z tym, jeżeli zależy nam na nabyciu samochodu z drugiej ręki, należy zwracać uwagę nie tylko na ogólne parametry wybranego przez nas modelu, ale co najważniejsze, na stan techniczny danego egzemplarza. To, co jest bardzo istotne, to przebieg silnika umożliwiający stwierdzenie, ile kilometrów auto (dodatkowe info) już pokonało. Dzięki tej informacji, biorąc pod uwagę średnią żywotność silnika, zależnie od tego czy jest to diesel czy też benzyna, możemy oszacować jak długo samochód jeszcze pojeździ.W tym przypadku oczywiście warto się dodatkowo przejechać i wsłuchać w pracę silnika, oceniając czy wszystko jest ok. Kolejną kwestią techniczną, którą należy sprawdzić to stan zawieszenia oraz hamulców. Naprawa tych stref samochodu częstokroć wiąże się z dużymi kosztami, które będziemy musieli ponieść jeżeli np. kupimy samochód z wadliwym układem wydechowym. Warto szczegółowo przyjrzeć się również karoserii, dzięki której można ocenić, czy auto było garażowane, dzięki czemu bardziej zadbane, czy też stało na zewnątrz i pozostawało narażone na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne – przykładowo grad. To, co jest odrobine mniej istotne, aczkolwiek warte sprawdzenia, to elektronika wewnątrz samochodu.

Prawda jest taka, że na przykład nieotwierająca się jedna szyba z tyłu auta nie będzie jakimś strasznym dramatem, ale niedziałająca klimatyzacja lub brak prawidłowego podświetlenia zegarów już tak. Powinniśmy niestety brać pod uwagę fakt, iż każda naprawa dotycząca elektroniki samochodu jest bardzo kosztowna, a im więcej funkcji auto posiada, tym więcej tego typu awarii może wystąpić. Podsumowując, jeśli sami nie jesteśmy pewni, czy wszystko dobrze sprawdziliśmy, zawsze istnieje coś takiego jak profesjonalna diagnostyka techniczna . W zakładzie oferującym tego rodzaju usługi specjalista dokładnie sprawdzi stan auta oraz oszacuje koszty potencjalnych napraw.

Z pewnością przyda Ci się łącze do witryny (https://www.mega-pol.com/10,10,kontakt.html), jeżeli ciekawią Cię zawarte w naszym tekście treści. Na poniższej stronie znajdziesz ich o wiele więcej.

Warto skorzystać z takiej usługi, aby upewnić się, iż samochód który planujemy kupić jest w dobrym stanie i nie będziemy zmuszeni zbyt wiele inwestować w jego ewentualną renowację.